70 / 100

مشخصات پارچه اسپان باند

مشخصات پارچه اسپان باند یک پارچه بسیار کاربردی می باشد که در بخش های مختلف صنعت نساجی به کار میرود و اصلا بافت خاصی ندارد. این پارچه آنقدر خوب و مفید است که اصلا نمی توان جای آن را با پارچه ای دیگر پر کرد.

شاید خیلی ها فکر کنند که این پارچه به خاطر نامی که بر آن نهادینه شده است جز پارچه های جدیدی می باشد که تازه به بازار آمده است ولی باید بگوییم که برای اولین بار در دهه 40 میلادی از این پارچه در کشور آمریکا استفاده شده است که بسیار نیز با توجه افراد زیادی نیز مواجه گردیده است.

مشخصات پارچه اسپان باند باند چه نوع پارچه ای می باشد؟

 این پارچه بسیار پرکاربرد است و در بافت آن پلی پروپلین به کار رفته است. همچنین نام هایی از قبیل پارچه بی بافت و یک بار مصرف و پارچه دارای لایه سوزنی نیز برای مشخصات پارچه اسپان باند در نظر گرفته شده است.

نوع الیاف به کار رفته در پارچه اسپان باند از جنس نخ نمی باشد بلکه از نوع الیاف پرس است. به دلیل اینکه این پارچه در اندازه های متنوع و وزن های متنوع است، می توان گفت به یک نوع پارچه بدون بافت مشهور است که در قسمت قبل نیز بررسی نمودیم.

فرآیند تولید پارچه اسپان باند چگونه می باشد

 در تولید و ساخت پارچه اسپان باند، در ابتدا مواد اولیه در دستگاه اکسترودر  ریخته می شود، و پس از انجام عملیات ذوب، کل مواد وارد یک سری مجموعه که به شکل سوزن سرنگ هستند وارد می گردد  و با توجه به فشاری که از طریق اکسترودر وارد می شود  باعث خروج مواد ذوب شده میگردد که در نهایت در ادامه کار و با توجه به فرآیند های دیگری که طی می شود پارچه اسپان تولید می گردد.

مطالعه کنید :  ساک پارچه ای

در هنگام استفاده از پارچه اسپان باند باید از چه موارد پیروی نماییم

ساختار اسپان باند دارای بافتی است که هم آب دوست است و هم آب گریز می باشد. البته می توانیم  خاطرنشان کنیم که خاصیت ضد آبی یا آب گریزی مشخصات پارچه اسپان باند به گونه ای است که به آن واتر پروف نیز میگویند.

از اسپان باند می توان برای تهیه بگ های تبلیغاتی استفاده کرد. همچنین بسیاری از شرکت ها و دارندگان کسب و کار می توانند با سفارش دهی در سایز های مختلف بگ های اسپان باند لوگوی خود را بر روی اسپان باند چاپ نمایند و آن را به مشتری بدهند.

چاپ فلکس و سیلک در خصوص مشخصات پارچه اسپان باند به کار می رود که در مورد بافت سیلک می توان گفت که از نظر رنگی دارای بافت بهتری می باشد و در مورد چاپ فلکس می توان گفت که این چاپ از نظر اقتصادی می تواند برای افراد سودمند باشد و در زمان کمتری نیز انجام میگیرد.

در بازار نیز شما می توانید جنس سوزنی مشخصات پارچه اسپان باند را پیدا کنید که به وفور در هر مغازه ای یافت می شود. یکی دیگر از موارد نیز بحث تنوع رنگی است که شما می توانید در تمامی رنگ ها اسپان باند را پیدا کنید.

درجه قیمتی پارچه های اسپان باند در چه حدی می باشند

هر نوعی از پارچه اسپان باند قیمت خاص خودش را دارد  که بر طبق نوع و رنگ و گرماژی که دارد این امر متفاوت خواهد بود. شما می توانید با توجه به کاری که میخواهید در اندازه های مختلف پارچه اسپان باند را خریداری کند و  بعد با مراجعه به  چاپ خانه آلتینای کارهایی که می خواهید با پارچه اسپان باند انجام دهید را شروع کنید.

مطالعه کنید :  ساک دستی کف کاست

همچنین کارشناسان حرفه ای که در آلتینای هستند می توانند به شما کمک کنند تا در آن حوزه ای که میخواهید پارچه ها را به کار گیرید مثلا در تولید بگ های تبلیغاتی می توانید پارچه های اسپان باند را به کار ببرید.

ویژگی های دیگر اسپاند باند

 پارچه های اسپان باند در قالب های رنگی متنوعی تولید می شوند که به راحتی می توان از طریق دو راه چاپی گفته شده، انواع نوشته ها و طرح ها را روی آن چاپ کرد.

اسپان باند با توجه ساختار و خاصیتی که دارد، بسیار مقاوم نیز می باشد و در برابر خورشید مقاومت بسیاری نشان می دهد. در برخی مکان هایی که به کار تولید نیز مشغول می باشند استفاده از مشخصات پارچه اسپان باند، مراحلی مثل دوخت و برش و دیگر چیز ها را نیز میگذراند تا به آن چیزی که فرد می خواهد تبدیل شود.

یکی از کاربرد هایی که پارچه اسپان باند دارد در بیمارستان ها است، البته می توان گفت که با توجه به ابعاد بلند آن در موارد ضروری در بیمارستان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

یکی دیگر از کاربرد های ساک پارچه ای اسپان باند در حوزه بسته بندی و کاور می باشد مثلا در زمینه بسته بندی برخی مواد غذایی و برخی البسه مثل کیف و کفش و یا حتی  برای کاور کامپیوتر نیز مورد استفاده قرار میگیرد. در صنعت خودرو سازی نیز از پارچه اسپان باند برای بخش های داخل خودرو استفاده میشود. در صنعت راه و ساختمان و عمران و راه سازی نیز از پارچه اسپان باند برخی مهندسین استفاده میکنند.

مطالعه کنید :  تولید نایلون

یکی دیگر از کاربرد های مشخصات پارچه اسپان باند باند در بخش کشاورزی می باشد که در پوشش گلخانه و پوشش مزارع و برخی موارد آبیاری استفاده می شود.

از دیگر کاربرد های پارچه اسپان باند می توان حوزه پزشکی و بهداشتی را مثال زد. در خصوص دوخت لباس بیماران و یا  موارد بهداشتی دیگر مثل ملحفه های بهداشتی از پارچه اسپان باند در دوخت آنها استفاده میشود.

در صنعت فیلتر سازی نیز به خصوص برای ساخت کیسه های جاروبرقی و برخی فیلترهای هوا از پارچه اسپان باند استفاده می شود، چون بافت بسیار خوبی دارد و می توان، آن را مدت ها مورد استفاده قرار داد.

در زمینه های ساخت ماکت و یا برخی مواد عایقی و پارچه نویسی و چاپ و چادرهای صنعتی و حتی صنایع نظامی و ارتشی از پارچه های اسپان باند به وفور استفاده می شود.

نتیجه گیری

ما در این مقاله مشخصات پارچه اسپان باند را بررسی کردیم و موارد مربوط به آن را مورد بررسی قرار دادیم، نکته ای که باید به خاطر بسپاریم این است که این پارچه به دلیل مقاومت بالایی که دارد مدتها قابل استفاده می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید