64 / 100

دستگاه التراسونیک

دوخت التراسونیک

دستگاه چرخ خیاطی التراسونیک یکی از بهترین و پیشرفته ترین دستگاه هایی است که می توان با آن ساک دستی تولید کرد و در کمترین زمان می توانیم با دستگاه التراسونیک بهترین و با کیفیت ترین ساک های دستی را تولید کنیم.

الترا صونیک به معنای فرا صوت می باشد.

در اصل  محدوده فرکانس شنوایی انسان را تشکیل می دهد که از 20 هرتز تا 20 هزار هرتز را شامل می شود ولی امواج  فراصوتی بین 40 هزار هرتز تا چندین مگا هرتز را به خودشان اختصاص می دهند و کاربردی های بسیار زیادی را نیز دارند.

کاربردهای دستگاه چرخ خیاطی التراسونیک بسیار زیاد است مثلا می توان برای همگن سازی مواد مذاب و یا جوشکگاری  مواد غیر همجنس و بررسی جوش و  سوراخکاری از آن استفاده کرد.

از دیگر کاربردهای چرخ خیاطی التراسونیک می توان به برش روی چرم و یا ایجاد لایه و جوش پارچه های نبافته اشاره کرد.

هزینه دستگاه های دوخت التراسونیک نیز از 20 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان را پوشش می دهد.

یکی از بهترین برند هایی که از دستگاه دوخت التراسونیک در خاورمیانه وجود دارد، برند آماسونیک می باشد که بسیار با کیفیت است و در زمینه تولید ساک دستی نیز کاربرد فراوانی دارد و کاربردش از چرخ خیاطی نیز بسیار بیشتر می باشد.

می توان گفت که بر حسب فوت سرعت چرخ  های دستگاه دوخت اولتراسونیک برای بافت های پارچه ای 600 فوت در ثانیه می باشد.

دستگاه دوخت التراسونیک برای دوخت ساک های دستی کاربرد و مزایای فراوانی دارد که یکی از آنها این است که هنگام دوخت ساک های دستی نخ های اضافی ایجاد نمی کند و دقیقا همه فرآیند ها به درستی انجام می شود.

مطالعه کنید :  کیسه پارچه ای سوزنی

آماج سونیک نیز با سابقه ای که دارد تمامی دستگاه های التراسونیک را به درستی پوشش می دهد و قیمت های متفاوتی نیز برای هر دستگاه التراسونیک وجود دارد.

دوخت دستگاه التراسونیک نیز از طریق امواح فرا صوت انجام می شود به طوری که به صورت پیوسته در برخی مواقع ساک های دستی فراوانی توسط این دستگاه تولید می شود که بسیار نیز به صرفه می باشد.

همچنین علاوه بر دستگاه التراسونیک ما چرخ التراسونیک داریم، که موضوع اصلی در این مقاله نیز همین است.

همچنین از دستگاه التراسونیک که دارای امواج فراصوت می باشد در زمینه ایجاد جوش های سریع استفاده می شود و برای ساخت ساک های دستی و برخی کاور ها نیز کاربرد بالایی دارد.

همچنین در زمینه تولید ماسک نیز از دستگاه دوخت التراسونیک استفاده می شود. 

دستگاه التراسونیک آنقدر دقیق کارش را انجام می دهد که همه چیز به صورت مرتب به پایان می رسد.

اگر شما با چرخ خیاطی بخواهید ساک دستی بدوزید صد درصد نخ های اضافی ای وجود دارند که لجوی کار شما را میگیرند ولی با استفاده از دستگاه دوخت التراسونیک دیگر هیچ نخ اضافی ای وجود نخواهد داشت، تمامی فرآیند های برش زنی نیز توسط دستگاه دوخت التراسونیک انجام میگیرد.

اگر با نخ و سوزن در هنگام خیاطی زیاد کار میکنید و نگران بریدن انگشتانتان می باشید پس دیگر لازم نیست نگران باشید چون با دستگاه های دوخت اولتراسونیک می توانید سنگین ترین دوخت ها را انجام دهید.

این دستگاه ها به دلیل اینکه دارای امواح فراصوت می باشند در سریعترین زمان عملیات دوخت را انجام می دهند و به راحتی دو و یا الی سه پارچه در دوخت به هم متصل می شوند.

مطالعه کنید :  ساک دستی کف کاست

می توان هر نوع پارچه ای با بافت های متفاوتی را با این دستگاه دوخت و می توان حتی ساک های دستی متنوعی را نیز با این دستگاه تولید کرد.

اگر بخواهیم یکی از نقاط قوت دستگاه التراسونیک را نسبت به چرخ های خیاطی بگوییم این است که، این دستگاه به دلیل سرعت بالایی که دارد می تواند به راحتی چندین بار عملیات دوخت را انجام دهد.

چگونه با دستگاه التراسونیک دوخت انجام می شود

فرآیند دوخت و برش توسط دستگاه دوخت التراسونیک به صورت همزمان انجام میگیرد و با توجه به غلتکی که دارند و فشار و دمای امواج موجود فراصوت، دو طرف کار به هم دوخته می شود و همزمان کناره های بافت نیز انجام میگیرد و پارچه های اضافه نیز به صورت خودکار توسط چرخ آلتراسونیک حذف می شود.

 همچنین دوخت نیز به صورت مقطعی و ضربه ای انجام میگیرد، برای پارچه هایی که بافتی ندارند، عمل دوخت سریع تر از 600 فوت در ثانیه انجام خواهد گرفت، انجام این کار نیز بسیار سریع انجام می شود.

همان طور که گفتیم دوخت دقیقا به این صورت در مراحل خودش انجام میگیرد، البته دستگاه چرخ التراسونیک با توجه به ساختاری که دارد بسیار سریع کارها را انجام میدهد یعنی اگر شما بتوانید با دستگاه خیاطی 50 دوخت را در 10 دقیقه انجام دهید با دستگاه دوخت التراسونیک این کار در 1 دقیقه انجام خواهد گرفت( البته باید خاطر نشان کنیم که این اعداد به عنوان مثال آورده شده اند و دقیق نمی باشند).

مزایای استفاده از چرخ خیاطی التراسونیک بسیار زیاد است ولی  در زیر برخی از آنها را اشاره میکنیم:

مطالعه کنید :  ساک دستی فلت دسته پانچی

با این دستگاه دیگر خیلی از هزینه های شما کاهش می یابد.

دیگر به نخ و سوزن و ابزار آلات دیگر نیز نیازی نخواهید داشت و در کمترین زمان بیشترین دوخت ها را انجام خواهید داد به طوریکه یک پروژه دوخت را در کمترین زمان تمام خواهید کرد.

با این دستگاه دیگر نیاز ندارید که زمانی برای خنک کردنش بعد ازا نجام کار زیادی صرف کنید.

اجزا تشکیل دهنده چره دوخت التراسونیک چه می باشند

 اجزای این دستگاه شامل:

 مبدل، قسمت پشتیبان، بوستر، منبع تغذیه، هورن فولادی و یا آلومینیومی، منبع تبدیل، غلتک

این اجزا با همدیگر می توانند عملیاتی را شروع کنند و به پایان برسانند به طوریکه در طول این عملیات هزاران دوخت را انجام دهند.

نتیجه گیری

در این مقاله ما جزییات دوستگاه دوخت التراسونیک را در زمینه تولید ساک های دستی بررسی نمودیم و جزییاتش را مورد بررسی قرار دادیم.

نکته ای که باید بگوییم  این است که استفاده از دستگاه التراسونیک برای تولید ساک های دستی می تواند از نظر اقتصادی تاثیرات مثبتی برای شما داشته باشد و حتی، نسبت به چرخ خیاطی نیز از کیفیت و کارکرد بالایی نیز برخور دار می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید